28.september.2021
  Raporteeri edust!
  Lisa abivajaja!
 
 
 
 
 
 
 
Kodutud
Kodutud (20)
 
 
 
Eve Konts (1)
Marek (2)
mai (1)
   
     
 
 

Kodutud


Vaadatud 8512 korda.

Kommentaarid (1-20) 


Mari - allways at mega.ee
28.07.01  Kell 19:12  adsl831.estpak.ee

Minu arust kodutud Tallinnas praegu üks teravamaid probleeme! Praegu, suvel nad saavad veel hakkama, aga talvel on neil väga raske ja neil pole kusagil magada. Neile oleks vaja mingit suuremat, sooja ulualust, kus nad saaksid soojas magada, et nad öösel surnuks ei külmuks! Samuti vajavad nad toiduabi! Kui saaks kokku sellise raha, et saaks osta neile sellise maja, kus nad saaksid ööbida ja saaksid minimaalset toiduabi! Praegustest öömajadest jääb väheseks ja ikka veel sureb talvel külma kätte palju kodutuid! Kas leiduks inimesi ja firmasid, kes võtaksid selle probleemi lahendada?


MARIKE - ?
15.10.01  Kell 12:12  ppp40020.tele2.ee

OLEN JUBA NÄDAL ISE KAHE LAPSEGA KODUTU,TEAN MIS SEE TÄHENDAB...KUI JÄLLE KINDEL PINNAS JALGE ALL,TOETAN JÄLLE TEISI KA! kontakttel.051967296


Blackeye - blackeye at hot.ee
29.06.02  Kell 15:08  194-126-120-174-ppp.noe.estpak.ee

Kodutud peaksid tegema oma "ameti" ühingu ja koos nõudma neid ärakasutanud ja seejärel prügikasti visanud riigilt ja ühikonnalt oma osa, et elada vähemalt inimlikes tingimustes.


kutt - ooselboy at hot.ee
26.07.02  Kell 13:27  80-235-77-8.tt.ee

Kodutud, suur probleem jah, aga ega keegi seda lahendada ei proovigi. On palju inimesi, kaasa arvatud mina, kes võtax meelsasti kodutu lapse kasvatada, vähemalt annax talle kodu, hariduse. Aga meie seadused on tehtud niimoodi probleemi lahendamise vastu. Noh, küll valimiste ees jälle keegi pukki roniv isand korrax näitab ... Tegelt on suurim probleem ju kodutud lapsed, siit peab lahendamine alguse saama!


Mina - fuckinglibeuss at hot.ee
03.09.02  Kell 14:44  cache2.uninet.ee

Minuarust rivisse ja järjest kuul pähe...Kõige lihtsaim lahendus ! Normaalseid inimesi neist ei saa kunagi !


Merle - Merle.Tents at mail.ee
17.10.02  Kell 18:27  ppp41201.tele2.ee

Ma teen uurimistööd teemal kodutud lapsed.Kui keegi teab last,kes on varem tänaval elanud ja kes on nõus sellest rääkima maili.Merle.Tents@mail.eeOleviste kirik - oleviste at online.ee
07.12.02  Kell 17:24  adsl831.estpak.ee

Kodutu - kes ta selline on? Kas hulgus, kes ei suuda midagi püsivat luua, saamatu, kes ei suuda oma eluga hakkama saada, narkar või muidu mõttetu mees?
Kutsume Sind üles enne jõule annetama endast nõrgematele, et pakkuda talle lihtsat inimväärsust.

Oodatud on rahalised annetused Oleviste koguduse Ühispanga arvele 10220025984010, selgituseks palume kirjutada Annetus!
Võid ka helistada annetustelefonidel 0 900 7702 (annetus 25 krooni) või 0 900 7703 (annetus 100 krooni).
Võtame vastu ka muid annetusi.


Oleviste koguduses tekkis sügise hakul mõte aidata rohkem neid inimesi, kel puudub soe kõhutäis ja talve tulekul vari pea kohal, rääkimata soojast õdusast kodukoldest.
Mingil hetkel karjuvad nii mõnedki silmapaarid enesele tunnistamata “Appi! Aidake!”. Aga paljud silmad ei karju enam, vaid paluvad võimalust lihtsalt kusagil olla.

Kodutu - kes ta selline on? Kas hulgus, kes ei suuda midagi püsivat luua, saamatu, kes ei suuda oma eluga hakkama saada, narkar või muidu mõttetu mees, kes on ise kõigis oma hädades süüdi?

Täna ei suuda linn enamat, kui anda vähestele ööseks peavarju. Oleviste koguduse töötegijad jaksavad pakkuda 3 korda nädalas kõhutäit (Kauge tn varjupaigas), mis nälja selleks korraks eemale peletab. Elujõulised, kes hommikul tänavale minema peavad, saavad enne teeleminekut sooja teed suhkruga.

Me tahaksime palju rohkem aidata. Me saaksime palju rohkem aidata. Suudame seda koos Sinuga, hea aitaja!
Kutsume Sind üles enne jõule annetama endast nõrgematele. Nad vajaksid enamat, kui kõhutäit korraks. Nad vajaksid aitamist inimväärseks. Jõulud on selleks parim võimalus.

Kallis sõber, ära pane pahaks, et oleme seda üleskutset tehes mõelnud läbi tarviliku, mida Kodutu vajab - miinimumvarustust ellujäämiseks.


Oodatud on rahalised annetused Oleviste koguduse Ühispanga arvele 10220025984010, selgituseks palume kirjutada Annetus!
Annetuste abiga korraldame Kodututele Jõulud ning ülejäänust soovime algatada rehabilitatsioonisüsteemi loomist.
Või helistama annetustelefonidel
0 900 7702 (annetus 25 krooni) ja
0 900 7703 (annetus 100 krooni).


Suureks abiks elu hammasrataste vahele jäänud inimestele on töökohad ja juhutöötamise võimalused. Sellest palume teatada e-maili aadressil: oleviste@online.ee või koguduse numbril 6412241.


Kogume ka järgmist varustust:
Säilivad, tervisehädadega inimestele sobivad toiduained (kohvi, tee, suhkur, küpsised, kommid, mandariinid, banaanid, apelsinid);
Hügieenitarbed (seep, shampoon, hambapasta, hambahari, nuustik);
Kandmiskõlbulikud soojad riided (dressid, soojad püksid, sokid, kindad, mütsid, sallid, joped, kasukad, mantlid, saapad);
Ööbimisvarustus (linad, tekikotid, padjapüürid, padjad, tekid);
Meditsiinivahendid (külmetus ja põletikuvastased ravimid, salvid, vitamiinid, plaastrid, sidemed, vatt, hügieenisidemed, täiskasvanute mähkmed).


Hea aitaja, kirjutame Sulle projektist veidi lähemalt.
Kui juhtud kohtama meediakanalites sarnast informatsiooni, siis pead
teadma, et projektiga on seotud tuntud persoon Reet Linna. Tema on projekti “Jõulud Kodututele” patroon. Reet Linnaga koostöös loodame jõuda enamate inimeste südameteni.


Projekti “Jõulud Kodututele” eesmärgid on:
- Motiveerida kodutuid - taastada usku headusesse ja Jumalasse;
- Teavitada elanikkonda kodutute probleemidest, nende olemasolust üldse;
- Muuta aitamistöö organiseeritumaks, efektiivsemaks;


Sõnumid, mida tahame paljude südameteni viia:
Kodutud on elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, kellest osa saab rehabiliteerida ja normaalsesse ellu tagasi aidata;
Kodutud on surijad haiged, kes on ära teeninud inimväärse surivoodi;
Renee - renee at hot.ee
24.01.03  Kell 17:47  pc47.host36.starman.ee

Oleviste Kogudus ei kajasta Kauge 4 varjupaiga toitlustamist õieti. Linna poolt on organiseeritud soe toit kolm korda päevas kõigile kodututele, kes on varjupaigas.Senini ei ole keegi öelnud et ei jätkuks.


Milvi - ingel at hot.ee
24.01.03  Kell 17:49  pc47.host36.starman.ee

Selle uue firma toit on Kauges tõesti parem kui Linnamisjoni oma.


Katrin - katikesele at hot.ee
26.03.03  Kell 11:40  adsl1029.estpak.ee

Olen huvitatud vabatahtliku tööst, aga ma ei tea, kust seda otsida. Kas on üldse võimalik vabatahtlik olla?


Viljar - puusepp at toeta.ee
26.03.03  Kell 12:42  cache2.infonet.ee

Vabatahtlike organisatsioonide kohta soovitan otsida internetist:

Eestis
Mujal maailmas


carmen - carmen00 at hot.ee
02.06.03  Kell 22:53  80-235-91-230-dsl.prn.estpak.ee

minu arust peaks neile rohkem tähelepanu pöörama.see ei ole aus et ulkuvatel koertel on ka meie riigis parem kui lastel. meie riik tahab euroopa liitu minna. aga kõige pealt peaks ta lahendama laste probleemid. võiks igas linnas ja maa kohas teha vanade riiete korjanduse. ja need pärast anda lastekodusse või tänava lastele. paljud oleksid nõus andma. ja siis võib öelda et eesti rahva tulevik on noored. aga praegu ei ole sest lapsed kannatavad peamiselt vägivalla, vaesuse ja inimeste üks kõiksuse all. see ei tohiks olla meie riik. kes ei hooli lastest. tema põhimotiiv peaks olema lapsed.
triinu valge - triinuvalge at hot.ee
12.11.03  Kell 15:42  193.40.164.2

see on taitsa kift !


Raily - Raily30 at hot.ee
07.09.04  Kell 12:13  teele.luts.ee

Mina pole veel kodutu ,kuid jään selleks peagi ,kui ma ei saa 17.septembriks 1200 krooni. Ma kardan seda päeva nii väga...Miks on levinud Eestis selline suhtumine, et kodutud ja töötud on kõik joodikud ja asotsiaalid, või muidu lihtsalt oma õnnetuses süüdi.Mina töötasin korralikult müüjana, kuid mind koondati katseaja lõpus(leiti et töölisi on liiga palju). Nüüd olen juba kuu agea igasugust tööd otsinud, kuid kas sellel üldse ongi enam mõtet- kui ma üüri ära ei maksa, siis leian end tänavalt ja siis on juba võimatu sealt kuskile pääseda. ma ei tea Tartus selliseid kohti ka ,kust oleks mul võimalik siis peavarju või kõhutäit saada. Kuidas ma edasi elama hakkan, kuidas lepin selle räpasusega,mis kahjuks kodutuid ümbritseb, ma ei ole seda tüüpi inimene, kes alkoholist unustust leida püüaks.Mida teha? ootan vastukajasid meiliaadressil Raily30@hot.ee


Kai - votx at hot.ee
11.10.04  Kell 10:07  80-235-37-29-dsl.mus.estpak.ee

kuidas kodutud, kes abi vajavad saavad teada, kust leida näiteks öömaja või riideid ,kas või hingeabigi?Panen end fakti ette, et kui näiteks minul antud situatsioon peaks tekkima, siis ei ole mul võimalik ka internetti kasutada, kust ma saan infot?Linnas ega kuskil mujal ei ole sellekohast infot, kust inimene, eriti kriisiolukorras inimene abi saab.Ma ei näe ka kuskil hädaabi telefoninumbreid.Seega teen ettepaneku kirjalikku infot jagada ja MTÜ`d võiks ju ka toitlustusega tegelevate ettevõtete poole pöörduda toiduabi saamiseks.Tean üht toitlustusettevõtet, kes püüdis omal käel kena olla ja mõnda inimest oma söögikohas aidata, kuid sai trahvi Tervisekaitse käest.
Ise olen jaganud ja annetanud aeg-ajalt rahaliselt, aga see on küll selline napp toetus, kuid midagi siiski.Jõudu kõigile!


teadja - junusd at hot.ee
14.12.04  Kell 09:25  213-35-225-7-dsl.prn.estpak.ee

Varjupaigas elavad kodutud suurepärast elu - puhkavad telerit vaadates täispuidust voodites euroremonditud majas, söövad koka poolt valmistatud hommiku- ja õhtusööki. Töökohustust ei ole, tööd valitakse hoolikalt - ei tohi olla raske ja alla 200 krooni pole mõtet pöörduda. Ilmekas näide oli Ants kes ootas varjupaigas pensioni-iga, talu-elu pakkumisest ütles ära, kuna oma juhilubadega tahab saada rahvusvahelistele vedudele... Siiani vist tahab, ainult pole leidnud firmat kes võtaks nii vana mehe mitmemiljonilise autole juhiks.

Poolteist aastat tagasi otsustasin ma Tallinna Päästearmee varjupaigast Laevastiku tänavalt enda juurde maale võtta 2 kodutut - kahekesi seltsim, teineteist toetades kergem hakkama saada jne. Elamise ja töötamise kohta sai nendega sõlmitud vastavasisulised lepingud ka...
Esimene minu juurde ümberasuja oli Narvast Tallinnasse õnne otsima tulnud umbkeelne vene noormees Pavel Nikolajev (28 a), hiljem selgus, et ta on politsei poolt tagaotsitav viienda kauplusest varastamise ja juurdlusest kõrvalehoidmise pärast. Sama-aegselt soostus maale elama tulema Võrumaalt, Varstust pärit Aleksander Proshkin (52 a). Mõlemad olid vene mehed, Aleksander räägib soravalt eesti keelt, tööd teha ka oskab (kui ei oska, vähemalt üritab). Temal oli tõsine viinaviga, sellest ka tööraamatujärgselt väga lühikesed tööperioodid. Küllaltki ruttu sai selgeks, et kahe mehe vahel valitses tõeline “dedovshina”, seal-juures “vanake” oli hoopis noormees. Peale Paveli tagasipöördumist Tallinnasse (minu nahkjopega) kutsus Aleksander oma semu Antsu (Tallinna mees, 54 a) maale. Kõik tundus olevat korras kuyni selgus, et Aleksander terroriseerib Antsu – võtab ära viimasele määratud sotsiaaltoetuse, kiusab ja mõnitab olmeliselt. Asi läks keeruliseks siis kui Aleksander otsustas võtta talus oleva sõiduauto (kindlustuseta, ülevaatuseta, vigastusega) ja minna alevisse viina järgi. Loomulikult pidas politseinik ta kinni, määras trahvi, konfiskeeris auto – jama kui palju!
Aleksander tahtis jõuludeks kangesti minna Võrumaale, Varstu, oma endisele naisele ja lastele külla. Reisirahaks tahtis (uskumatu!) vähemalt 3000 krooni. Andsin poole sellest ja soovisin ilusaid jõule ja kohtumist 10päeva pärast. Helistas ta mulle 3ndal päeval, kurtis rahapuudust... Varstus käis ära, bussipileti hinnas eksis küll 2kordselt...
Peale saabumist oleks pidanud elu vana rada minema, kuid läks teisiti – jäi tunne, et ma pole oma talus enam keegi. Aleksander leidis, et iga liigutuse eest tuleb mul edaspidi maksta ja ikka nagu spetsialistile. Meie koostöösellega lõppes.
Täna elab minu juures Ants, nüüd juba teist aastat, hakkama saame vaatamata tema väikesele tööviljakusele.

Kogu eelneva jutuga tahan öelda:
- ma ei usu kodutute juttu, nad pole sugugi nii väetid (meenutage kodutute piketti – kodutu kiidab “rahas pole küsimus, teen ehitusel tööd” – aga miks ta omateenitud raha eest endale korterit ei üüri?);
kodutud ja nende varjupaigad ei pea asuma Tallinnas, Sotsiaalministeerium peaks sellised majad asutama Tallinnast vähemalt 100 km kaugusele (kodutul pole ju kodulinna ja maksumaksja raha eest köetud majas võib ta vedeleda alal kus tal puudub võimalus häirida töötavate inimeste elu).


karol - karolmaurer at hotmail.com
16.03.05  Kell 08:35  pc158.host12.starman.ee

tere. Olen nõus aitama inimest kes soovib maa tööd teha. Elamine oma majas ja rahulik. ootan vastustProbleem. - tasca at hot.ee
12.09.05  Kell 09:37  80-235-34-143-dsl.mus.estpak.ee

Tere.Olen valmis aitama inimest,kes soovib elada maamajas valvurina.Võib olla abielupaar.


Tiina - tiinakoplik at hot.ee
28.11.11  Kell 15:59  113.136.190.90.dyn.estpak.ee

Pakun ka elamispinda maamajas, alevis rahulikule inimesele, kes hoolitseks vana 15 a koera eest. Loom on kogu elu elanud samas. 55 12 760. Oleksin tänulik.


Veroonika Rahu - rahureha at gmail.com
05.10.20  Kell 16:09  m91-129-97-123.cust.tele2.ee

Oleme värske pere 2 aastase pojaga. 
Soovime väga maal elada, kuid pank ei anna meile laenu isegi pisimaks korteriks linnas. 
Nimelt oleme töövõimetuspensionärid ja pankade poliitika lihtsalt on selline. 

Soovime, et keegi kingiks meile elukoha maal. Võib olla isegi vaid neli seina ja katus, mille me siis ise üles ehitaksime oma koduks. 
Hetkel elame Saaremaal sotsiaalkorteris ja kogu meie sotsiaal- ja tervishoiu tugisüsteem on siia üles ehitatud. Ka elavad meie sõbrad Saaremaal. Seetõttu eelistaksime, et see kodu asuks ükskõik millises Saaremaa nurgas. 
Meid võib toetada olemasoleva kinnisvara asemel ka summaga, mille eest saaks soetada elukoha maale. 
Maale just seetõttu, et soovime arendada ja edasi õpetada permakultuuri. 

Võib-olla on mõnel siinsetest lugejatest Saaremaal maapiirkonnas elamiseks koht, kuid tal on majandulikult keeruline toime tulla ning kinnisvara müük ei oleks jätkusuutlik lahendus majanduslikele probleemidele. 
Sel juhul pakun välja, et kolime sellesse maakohta koos ja ma õpetan Sind välja endale ise toitu kasvatama nii põllul kui laudas, elementaarseid remonditöid tegema ja riideid õmblema. Lisaks võin aidata õpetada lapsi kõikides ainetes kuni keskooli lõpuni.
Kokkukolimise korral peaks ruumi olema peale ühiskasutatavate ruumide 20 ruutmeetrit eluruumi ja kolm hektarit maad iga elaniku kohta. 

Antud kuulutuse viimast osa võib kopeerida ja enda kontaktandmetega levitada igaüks, kes suudab, sarnaselt mulle, õpetada iseseisvalt maal elamist. 
Minu kontakt: Veroonika Rahu, 53 44 36 88, rahureha@gmail.com


Kommentaarid (1-20) 


Nimi: 
E-mail: 
Kommentaar: 
 Sisesta numbrina "kolmkümmend üks"
 


MTÜ Heategevusgrupp ei vastuta kommentaaride sisu eest ja jätab endale õiguse mitte avaldada kommentaare juhul, kui need on vastuolus heade tavade või kehtivate seadustega.
 
 
 
 
 
 
Kodutud
 
 
 
Ära näe vaeva rikkaks saamiseks, ära kuluta selleks oma mõistust: kui lased oma pilgu lennata selle peale, siis ei ole seda enam, sest rikkus saab enesele tiivad, otsekui kotkas, kes lendab taeva poole! Õp 23:4-5

Piibel.net
© 2000-2021 MTÜ Heategevusgrupp
Sinu abiga tulevikku!