3.august.2020
  Raporteeri edust!
  Lisa abivajaja!
 
 
Noored
Lanparty (4)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
gärry  (1)
Raili (1)
Urmas (1)
kristel (1)
rahq 745.e (1)
abivajaja (2)
aims (2)
Külli  (2)
abi (1)
Rives (1)
eltsa (2)
Konstantin (1)
Siret (7)
taims (1)
Sirje (1)
Sirje t (1)
Mihkel (1)
EMA (1)
mart kukk (1)
Lahekutt (3)
KadiKadi (2)
Merit (2)
Kadi19 (1)
KadiK (2)
ounake90 (1)
Merle (1)
Elle (1)
Elisabet (1)
valter (2)
Mina (1)
juho (1)
kaits (2)
Suur pere (1)
jannuke (1)
rein (1)
ainar (1)
Maiko  (1)
ü.king  (3)
king.ü (1)
Tiia Roos (1)
jannu (1)
Olga (1)
Raul.R (1)
Raul 54 (1)
Aimar (1)
Karmen (1)
Tiia (1)
Härmo (1)
Lauri  (1)
perekond (1)
Arpo Tiits (1)
Keiu Tamm (1)
Mu vanaema (1)
Enely (1)
Merili (1)
Anne Lõvi (1)
Nipi (1)
noor ema (1)
Mikk Mumm (2)
mai aus (1)
ketlin (1)
uus korter (1)
urvi tiik (1)
Mari Mäe (8)
Marjana (2)
Triin Vau (1)
Jaana  (3)
suur mure (1)
Tiiu Koidu (2)
Sven (1)
Eero (1)
abisoovija (1)
Abipalve (5)
Tere (3)
A.R (1)
Kalev (6)
Reet (2)
Maie (1)
 
 
     
 
 

MTÜ Lõuna – Eesti Erivajadustega Perede Ühing

Aadress: Kaagvere 8 - 12, Mäksa vald, Tartumaa, 62302
Kodulehekülg: http://www.leepu.ee

Vaadatud 10453 korda.

Kommentaarid (1-20) 


Tiia ja Maarja - tiia at lux.ee
24.02.07  Kell 20:37  217-159-167-149-dsl.trt.estpak.ee

Oleme MTÜ Lõuna – Eesti Erivajadustega Perede Ühing. Meie sünnipäev on 7. aprill 2006. Ühing sündis mitte üldse Lõuna – Eestis, vaid hoopis Saaremaal, Sõrve säärel. Kuigi Eestis on hästi palju puuetega inimeste ühendusi, pole erivajadustega perede teemaga seni eriti tegeldud, seepärast otsustasimegi luua uue ühingu. Usume ka, et kaldteed, tööhõive ja kohandatud korterid ei muuda veel inimest iseseisvaks – need on ainult iseseisvuse olulised eeldused, mitte eesmärgid iseendas. Igal inimesel, olenemata tema erivajadustest, just sellisena, nagu ta on, on õigus kogeda lähisuhteid, luua perekond ja saada ning kasvatada lapsi. Puuded võivad tekkida väga erinevatel põhjustel ja igal hetkel. See omakorda tähendab, et inimene peab kohanema täiesti uute ja senikogematute olukordadega – kuid ta jääb tekkinud erivajadusest hoolimata ikka sellekssamaks inimeseks nendesamade põhiliste inimõigustega. Teisalt tähendab see vajadust ja kohustust kasvatada kaasasündinud, või sünnitrauma tagajärjel tekkinud, puuetega lapsi ja noori inimesteks, kes julgevad ja oskavad täiskasvanuna oma isiksust väärtustada. Kõik eelpoolöeldu kehtib ka nende kohta. Iga laps, kelle vanem on erivajadusega, vajab oma vanemat, samas vajavad mõlemad tavalisest rohkem tähelepanu ja tuge. Nende eesmärkide saavutamiseks soovime teadvustada ühiskonnale erivajadustega perede rõõme ja muresid. Maailma muutmine algab iseendast, seepärast kavatseme käivitada eneseabigrupid puuetega lapsevanematele ja puuetega noortele – homsetele lapsevanematele. Meil on plaanis erinevad aktsioonid, koolitused, jne. Korraldame ka vabaajaüritusi, et lihtsalt koos olla. „Koos“ tähendab meie jaoks, et soovime leida oma koha tavaühiskonnas, mitte eralduda oma väikesesse puuetega inimeste seltskonda, ja tegelda seal ainult oma puuete peale mõtlemisega. Soovime elada ligipääsetavat elu, kusjuures ligipääsetavus ei tähenda meie jaoks ainult füüsilist ligipääsetavust, vaid ligipääsu üksteise hingele, ehk tegelikult elementaarset inimlikkust. Ka oleme kogenud, et mitte kõik erivajadused ei pruugi tähendada vajadust füüsiliste kohanduste järele. Ja veel – see, et meie ametlik nimetus on Lõuna-Eesti Erivajadustega Perede Ühing, ei tähenda, et huvilised mujalt Eestist poleks meie hulka teretulnud. Aitäh meie kodulehte www.leepu.ee külastamast ! Ootame ja loodame, et võtate meiega kontakti ja jääte meiegaTiia - tiia at lux.ee  23.05.07  Kell 20:04
Tere,

vabandame hilinenud vastuse pärast ! Praegune olukord on üldjoontes endine. Koduleht aadressil www.leepu.ee on uuenenud, viisime edukalt läbi oma esimese projekti - HMN-i poolt rahastatud enesekehtestamiskoolituse, mis sai osalejatelt väga positiivse tagasiside. Praegu ootame vastust teisele koolitusprojektile, mille teemaks on füüsiliste erivajadustega inimesed ja seksuaalsus.

Abipakkumisi käesoleval aastal pole olnud. Jätkuvalt on probleemiks oma ruumide leidmine, eriti teravaks muutus neil päevil uue arvuti muretsemise vajadus, kuna minu isiklik arvuti, mida seni Ühingu tööks kasutasin, ütles üles. Need on hetkel meie jaoks kaks esmavajadust.

Tervitades,

Tiia Järvpõld
 


Ootame sõnumit alates  11.08.07  Kell 17:20
 


Ootame sõnumit alates  11.08.07  Kell 17:30
 

Kommentaarid (1-20) 


Nimi: 
E-mail: 
Kommentaar: 
 Sisesta numbrina "neliteist"
 


MTÜ Heategevusgrupp ei vastuta kommentaaride sisu eest ja jätab endale õiguse mitte avaldada kommentaare juhul, kui need on vastuolus heade tavade või kehtivate seadustega.
 
 
Noored
 
 
Vaata, ma panen täna teie ette õnnistuse ja needuse: õnnistuse, kui te kuulate Issanda, oma Jumala käske, mis ma täna teile annan, aga needuse, kui te ei kuula Issanda, oma Jumala käske, vaid lahkute teelt, mille ma täna teile määran, ja hakkate käima teiste jumalate järel, keda te ei ole tundnud. 5. Mo 11:26-28

Piibel.net
© 2000-2006 MTÜ Heategevusgrupp
Sinu abiga tulevikku!